Leading Manufacturer of 250ml cylindrical bottle, 500ml cylindrical bottle and 1000ml cylindrical bottles from Mumbai.
Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India