Manufacturer of a wide range of products which include 500ml round handle bottle, 1000ml round handle bottle, handle hdpe bottle and 600ml oval flat handle bottle.
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A104 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A105 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Oils |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | White |
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Capacity | 600 ml |
| Material | HDPE |
| Neck Size | 28 mm |
| Color | White |
| Features | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India