We are a leading Manufacturer of 500ml square bottle with flip top cap, 500ml square taper bottle with screw cap, 500ml square bottle with screw cap and 500ml square taper bottle with flip top cap from Mumbai, India.
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Health and Wellness Products, Food and Beverage, Household Cleaning Products |
| Features | Leak Proof |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A107 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Application | Pharmaceutical and Medical, Personal Care and Cosmetics |
| Features | Leak Proof |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | AA108 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | AA107 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A108 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India