Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer 150ml contact lens solution bottle, 250ml contact lens solution bottle, 350ml contact lens solution bottle and 500ml contact lens solution bottle.
Get Latest Price
| Capacity | 150 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Contact Lens Solution Storage |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Contact Lens Solution Storage |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 350 ml |
| Usage/Application | Contact Lens Solution Storage |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Usage/Application | Contact Lens Solution Storage |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India