Our product range includes a wide range of hdpe lotion bottle, 60ml lotion bottle, 50ml baby lotion bottle, 200ml lotion bottle and flip cap bottle.
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Usage/Application | Lotion |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
| Shape | Oval |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 3 mm |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Lotion |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Lotion |
| Size | 50 ml |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Lotion |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A37 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India