Pioneers in the industry, we offer flip top caps, plastics bottle closures, plastics screw caps, 22mm crc cap, 25mm crc cap and 28mm crc cap from India.
Get Latest Price
| Diameter | 20 mm, 19 mm |
| Color | Multi color |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | For all type |
| Shape | Round |
| Bottle Type | Cosmetic Bottle |
Minimum order quantity: 50000 Units
Get Latest Price
| Usage/Application | Bottle |
| Packaging Type | Packet |
| Design | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Diameter | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Dimensions | 22 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Diameter | 24 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Dimensions | 25 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Diameter | 28 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Red And White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Dimensions | 28 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Pastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Diameter | 32 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Green And White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Dimensions | 32 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Diameter | 38 mm |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Dimensions | 38 MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | All |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Neck Size | 38 mm |
| Brand | Allied Plastics |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10000 Units
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India