Leading Manufacturer of 10 ml nasal spray bottle, 15 ml nasal spray bottle, plastic nasal spray bottles, 20 ml nasal spray bottle and 30 ml nasal spray bottle from Mumbai.
Get Latest Price
| Capacity | 5 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A12 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A13 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Thickness | 4 mm |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Unit
Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Neck Type | Screw Neck |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 5 mm |
| Color | White |
Minimum order quantity: 10000 Unit
Get Latest Price
| Brand | Allied Plastics |
| Bottle Size | 20 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A15 |
| Material | HDPE |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Brand | Allied Plastics |
| Bottle Size | 30 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Sealing Type | Dropper |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A17 |
| Material | HDPE |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Usage/Application | Eye Drop Storage |
| Material | Plastic |
| Open Type | Screw Cap |
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India