Our range of products include rubber teat dropper, 28x62 mm dropper assembly, 25x75 red dropper assembly, 25x75 mm dropper assembly, 25x108 mm dropper assembly and pharma plastic dropper assembly.
Get Latest Price
| Usage/Application | Pharma products |
| Brand | Allied Plastic |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25000 Unit
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Size | 28*62 mm |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Size | 25*75 mm |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | Gey |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 25*75 mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | Gey |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 25*108 mm |
Get Latest Price
| Capacity | 1ml |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Pharma |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Packet |
| Length | 2 Inch |
| Weight | 20 g |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Jumbo |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Size | 25*62 mm |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | Gey |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 22x62mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
Get Latest Price
| Capacity | 10ml |
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Packet |
| Length | 3 Inch |
| Weight | 20 g |
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India