We are a leading Manufacturer of 200ml shampoo bottle, 60ml shampoo bottle, 50ml oil bottle, 100ml lotion bottle, 25ml shampoo flat bottle and 100ml baby shampoo bottle from Mumbai, India.
Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Material | HDPE |
| Usage | Shampoo |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A27 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Material | HDPE |
| Usage | Shampoo |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A24 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A34 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Usage | Lotion |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A39 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A22 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 120 ml |
| Material | Plastic |
| Materials | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Shampoo |
| Size | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A31 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A23 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Oil |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A36 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India