Our product range includes a wide range of 800ml square bottle (a), 1000ml round bottle (aries), 250ml itching bottle with plug, 100ml itching bottle with plug, 100ml round bottle (aries) and 1000ml itching bottle with plug.
Get Latest Price
| Capacity | 800 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A123 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A139 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 250ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A141 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A140 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A136 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Open Type | Screw Open |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Item Code | A143 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Pharmaceuticals |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 ml |
| Item Code | A144 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Pastics |
| Usage/Application | Storage Chemical |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Open Type | Screw Open |
| Material | HDPE |
| Item Code | A146 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 1000 ml |
| Brand | Allied Pastics |
| Color | White |
| Open Type | Screw Open |
| Usage/Application | Storage Chemical |
| Item Code | A147 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A138 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 1500 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A125 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Lotion |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A142 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 250 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Open Type | Screw Open |
| Item Code | A145 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India