Offering you a complete choice of products which include pharmaceutical hdpe bottle, 50ml plain locket tablet container, 60 cc tablet container with 32mm plain cap, 100ml p2o tablet container with 38mm plain cap, 150ml p2o tablet container with 38mm crc cap and 25ml push to open tablet container with 25mm crc cap.
Get Latest Price
| Capacity | 120 ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Cap Type | CRC Cap |
| Material | HDPE |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A51 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimensions (mm) | 32 mm |
| Item Code | AA44 |
| Cap | Plain Cap/CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimensions (mm) | 38 mm |
| Item Code | AA45 |
| Cap | Plain Cap/CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 150 ml |
| Brand | Allied Plastics |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Size/Dimension | 38 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A46 |
| Cap | CRC/Plain |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Brand | Allied Plastics |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 25 mm |
| Item Code | A41 |
| Cap | CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Brand | Allied Plastics |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 32 mm |
| Item Code | A44 |
| Cap | CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Storage |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A128 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 150 ml |
| Material | HDPE |
| Thickness | 38 mm |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | AA46 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimensions (mm) | 32 mm |
| Item Code | AA42 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Usage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A50 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Size/Dimension | 32 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A52 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Diameter | 38 mm |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A53 |
| Cap | Plain Cap/CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 75 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Size/Dimension | 45 mm |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A54 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Diameter | 38 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A55 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Use For Storage | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A56 |
| Cap | Plain Cap |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 32 mm |
| Item Code | A42 |
| Cap | CRC |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 25ml to 1 Litre |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Pharmaceuticals |
| Size | 25ml to 1 Litre |
| Storage Material | Liquid/Powder/Tablets |
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Size | 25ml,30ml,50ml,60ml,75ml,100ml,150ml |
Minimum order quantity: 10000 Units
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 100 Ml |
| Thickness | 38 MM |
| Brand | Allied Plastics |
| Cap | CRC/Plain |
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India