Our product range includes a wide range of chemical plastic dropper bottle, eye drop bottle, 20ml dropper bottle, polypropylene dropper bottle, ibm dropper bottle and 15ml dropper bottle.
Get Latest Price
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Material | Plastic |
| Capacity | 30 ml |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Reusable | No |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 5ml to 500ml |
| Usage/Application | Pharmaceuticals |
| Color | As per Requirement |
| Material | LDPE/HDPE/PP |
| Cap Type | Screw Cap |
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Capacity | 20 ml |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A7 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 10 ML |
| Usage/Application | Drop Storage |
| Material | Polypropylene |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Screw Cap |
Get Latest Price
| Capacity | 15 ml, 10ml, 15ml, 30ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Open Type | Screw Cap |
Get Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A4 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A5 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 10 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Usage/Application | Drop Storage |
| Pattern | Plain |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A3 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | A8 |
Get Latest Price
| Size | 3 ml - 100 ml |
| Material | LDPE |
| Color | White |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | self seal cap |
| Sealing Type | self sealing |
| Shape | round |
Minimum order quantity: 10000 units
₹ 1.70 / Piece Get Latest Price
| Capacity | White & Transparent both |
| Material | LDPE |
| Design Type | Standard |
Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Features | Leak Proof, Reusable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 5 to 100ml All |
Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Allied Plastics |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Code | A9 |
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Size | 100 ml |
| Material | Plastic |
| Color | Milky White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Drop Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Drop Storage |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Capacity | 5 ml |
| Item Code | A2 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India