Offering you a complete choice of products which include plastic balm bottle, round plain hdpe bottle, plain hdpe bottle, 10 gm cosmetic cream jar, 50gm cream jar and 20 gm balm bottle.
Get Latest Price
| Capacity | 30 g |
| Usage/Application | Pharma |
| Color | Blue |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 5 mm |
Get Latest Price
| Capacity | 35 g |
| Shape | Round |
| Color | Yellow And White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Allied Plastics |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
| Usage | Cream Packaging |
Get Latest Price
| Capacity | 30 g |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round (cap) |
| Color | Green And White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Use For Storage | Cream Packaging |
| Brand | Allied Plastics |
| Material | HDPE |
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Cream Storage |
| Shape | Round |
| Color | Yellow And Orange |
| Capacity | 10 Gm |
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50 Gm |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Brand | Allied Pastics |
| Usage/Application | Cream Storage |
| Model Number | A 166 |
Get Latest Price
| Plastic Type | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 20 Gm |
| Color | Blue And Green |
| Brand | Allied Plastics |
| Usage/Application | Balm |
| Material | HDPE |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Allied Plastics |
| Color | White And Red |
| Usage/Application | Cream Storage |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Capacity | 30 Gm |
Janhavi Sanghavi (Owner)
Allied Plastics
Sai Siddhi Chs building, near Anandibai college, Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India